Emrindeki polise komplo kurdu.. İsmet Felek’e cezaevinde telefon sağladı

180

Polis müdürlerinden Gökay Karagil’in emrinde çalışan polis mensubunu bilinçli olarak şuça karıştırdığı ardından ise kodese tıkıp darp ettirdiği ortaya çıktı.

Suçu polisin üzerine yıkmaya çalıştı

Yeni Bakış’a konuşan bir kaynak, Karagil’in emrindeki bir polis memuruna bilerek ve isteyerek bir sabıkalıyla iş birliği yaptırdığı ardından da suçu söz konusu polisin üzerine yıkmaya çalıştığı belirtildi.

Sabıkalıyı salıverdi, polisi kodese tıktı

Olayın hemen ardından sabıkalıyı salıveren Gökay Karagil’in emrindeki polis mensubunu kodese tıktırdığı ve darp ettirdiği kaydediliyor.

Olay yargıda

Olayın yargıya taşınması sonucu Karagil’in yaptıklarını örtbas etmek için yoğun bir çaba içine girdiği ifade edildi.

2017’de Lefkoşa’dan Mağusa’ya sürülmüştü

Bu arada, 2017 yılında Polis Hizmetleri Komisyonu’nun açıkladığı 23 üst rütbeli polisin nakillerinde Özel Soruşturma Ekibi’nde görev yapan Polis Müdür Muavini Gökay Karagil, yaptığı usulsüzlükler nedeniyle Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne İdari Polis Amiri olarak atanmıştı.

İsmet Felek’e cezaevinde telefon sağlamıştı

Gökay Karagil’in Polis Müdür Muavini olduğu 2015 yılında ise,  Uçanok grubu ile mafya babası olarak nitelendirilen İsmet Felek ile aralarındaki hesaplaşma nedeniyle görevini hiçe sayarak, gözaltında buluna İsmet Felek’e şahsına ait cep telefonunu vererek dışarıyı arayıp adamlarına talimatlar vermesini sağlamıştı.

Lefkoşa’ya sürülmüştü

Felek’e şahsına ait telefonunu kullandırdığı için Müdür Muavinliği’nden Polis Amirliğine düşürülüp Lefkoşa’ya sürülen Karagil, başkentte de rahat durmayarak, kanunsuz bir şekilde üst düzey bir yargı görevlisinin telefonlarını dinlediği gerekçesi ile yeniden gündem olmuştu.

 İskele Polis Müdürlüğü görevine Hüseyin Sağıroğlu’nun atanması gerekirken, müdür muavini Gökay Karagil’in atanmasını sağladı. Bu atamayla daha önce adı teşkilat içinde bir takım usulsüzlüklere karışan Gökhay Karagil, Eroğlu eliyle ödüllendirilmiş oldu.
Paylaş