KKTC’de FETÖ Ayağı

962

Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz kalkışmasından sonra binlerce insan tutuklanmıştı. Bu sürece hala her geçen gün birileri ekleniyor. Bu örgütün ne kadar tabanlı ve geniş kapsamlı çalıştığı anlaşılıyor. Peki KKTC’de FETÖ işlerini yöneten birileri var mıydı?

Elçilikte din hizmetleri müşaviri olarak 18 Ocak 2008 – 1 Mart 2012 arası görev yapan İbrahim Duman buradaki yapılanmayı kökleştirmiştir. İsterseniz İbrahim Duman’ın kim olduğuna bir bakalım:

1955 yılında Erzurum – Şenkaya’da doğmuştur. İlk tahsilini tamamladıktan sonra imamhatip lisesini bitirdi. 1981 yılıda İzmir Yüksek İslam Enstütüsünü bitirdi. 1982 yılında Erzurum Hınıs ilçe müftülüğüne atandı, aynı yıl Çorlu’da Asteğmen olarak görevini yaptı. Askerlik dönüşü 22.08.1983 tarihinde Sivas – İmranlı ilçe müftülüğüne atandı. 30.10.1986’da Yozgat Akdağ Madeni ilçe müftülüğüne atandı. 21.06.1996 tarihinde Ardahan ilçe müftülüğüne, 22.09.1998’de ise Şanlıurfa il müftülüğüne atandı. 21.06.2005’de Yozgat il müftülüğüne, 18.01.2008’de Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’ne atanmıştır. 01.03.2012 tarihinden itibaren ise İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Başkanlık Müftüsü olarak görev yapmaktaydı.

KKTC’de bulunduğu süre içerisinde iki medya kuruluşu ile yakından ilişkileri vardı. Gazi Mağosa ve çeşitli ilçelerimize yurtlar yaptırdı. Hala Sultan İlahiyat Koleji ve oradaki külliyeyi örgütledi. KKTC’de bir çok koordinasyon işlerini o yürütmüştür.  Siyasette, polis teşkilatında, yurtlarda, koordinasyon ofisinde, medyada, her yerde kendini farkettiriyordu ve bir ağ örer gibi KKTC’de ilahiyat koleji açtıran, polis içine adam sızdıran da İbrahim Duman’dı.

Ne gariptir ki, bizim siyasiler de elçiliğin adamı diye kendisine hiç ses çıkartmamışlardır. Bazı medya kuruluşları Duman’ın görevinin dolmasıyla beraber kendisine plaketler verip boy boy resim çektirmişlerdir. Duman Mısır’a kaçarken yakalandı ve şu an hapistedir.

Peki burada kalan adamları, beraber iş yaptığı ekip nerede? Ellerini kollarını sallayarak gezerken, bir gün kendilerine sıra geleceğini de düşünüyorlar mıdır acaba? Ülkenin en büyük Üniversitelerinde ilahiyat fakülteleri açılırken, finans kaynakları nereden geliyordu acaba?

Bir çok kredi işlerini sayın Duman’ın odasında çözen üniversite patronları, Duman’ın ricası ile kaç kişiyi işe almışlardır? O insanlar acaba daha sonra tutuklanmış mıdır?

Gelelim banka ve finans işlerine; Ülkemizde banka faizlerinin yüksek olmasıyla beraber Duman nakit parayı acaba hangi finans kuruluşlarına aktarıp piyasaya sürmüştü? Bu paralar merkez bankasına bildirilmiş midir? İşin diğer bir boyutu ise kara paranın aklanmasıyla ilgilidir. Onların da yöntemleri yurt dışından araba getirme kılıfı ile piyasada araba satıyor gibi gözükerek, galerici sıfatıyla tefecilik yapmaktır.

Polis teşkilatında irtibat subaylığının kurulması ile beraber KKTC polisinde ciddi bir FETÖ yapılanması olmuştur. 53 polis mensubunun bu örgütle bağlantısı olduğu söylentiler arasındadır. Neden polis teşkilatına bir operasyon yapılmıyor? Buna kimler engel oluyor? Oysa polis teşkilatının 51-84 sayılı polis örgütü kuruluş görev ve yetkileri yasasının 71(2C bendi) çok açıktır. Polis hizmetleri komisyonu kamu yararı gereği bir polis mensubunun görevine son verebilir. Bu memlekette FETÖ terör örgütü mensubu ilan edilen kişiler de çok rahat tespit edilip görevlerine son verilebilir. Komisyonun toplanmasına engel nedir acaba?

Polis içerisinde ilk ve orta okul mezunu olan subaylar nasıl oluyor da bir anda üniversite diplomasına sahip oluyor? Yine aynı polisler diğer subayların hakkını yiyerek hak etmedikleri mevkiilere geliyorlar. Acaba bu aniden üniversite mezunu olanların abileri kimlerdi? Bir an önce FETÖ yapılanmasının KKTC ayağı çökertilmeli ve bir neşter vurularak yara kapanmalıdır.

Listeler açıklandığında bir çok iş adamı, bankacı, polis subayı, otel sahibinin isimleri ortaya çıktığında yer yerinden oynayacaktır. Tabiiki hükumet bunlara izin verirse. Top hükumettedir.

Paylaş