Üstü örtülmeye çalışılan tecavüz var, Polis Genel Müdürü neden sessiz kalıyor?

1001

Mağusa Polis Müdürlüğü Baş Müfettişi Ali Kemal Saydam’ın 15 yaşındaki oğlunun Mormenekşe köyünde 14 yaşında Y.C. adlı küçük kız çocuğuna tecavüz ettiği ve olayın kapatılmaya çalışıldığı iddia ediliyor.

Polis Baş Müfettişi Ali Kemal Saydam’ın 14 yaşında Y.C.’nin ailesine konuyu kapatması için para teklifinde bulunduğu da iddialar arasında yer alıyor. Y.C.’nin ise Sosyal Hizmetler’de koruma altına alındığı ifade ediliyor.

Haber merkezimize ulaşan bazı vatandaşlar, yaşanan bu olayın bölgede huzursuzluğa neden olduğunu, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nun böylesi bir konunun kapatılmasına izin vermemesini ve Müfettiş Ali Kemal Saydam’ın 15 yaşındaki oğlu hakkında derhal soruşturma açılmasını  talep etti. Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nun böylesi bir olayın kapatılmaya çalışılmasına müsaade etmesinin vatandaşın polise olan güvenini zedeleyeceği ifade ediliyor.

Manavoğlu konunun kapatılmasına izin mi verecek?

Öte yandan, Yeni Bakış’ın güvenilir bir kaynaktan elde ettiği bilgiye göre,  Ali Kemal Saydam’ın siyasi şube sorumlusu olduğu dönemde yasadışı sanal bet işi yapanların paralarını sakladığı, olayın ortaya çıkması sonucu görevden alınarak Mağusa Polis Müdürlüğü’ne verildiği belirtiliyor.

Polis Baş Müfettişi Ali Kemal Saydam’ın adı şimdilerde oğlunun 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmesiyle anılırken Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nun bu olay karşısında sessiz kalmaya devam edip etmeyeceği merak konusu…

Kaynak : Yeni Bakış

Paylaş